Свобода Слова

Каталог статей
Форма входу

Категорії розділу
Основні статті
Чутки міста та району
Листи до редакції
Кримінал
Народжуваність
Пейджепінг

Міні-чат
200


Праздники сегодня

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, Відвідувач · RSS 29.03.2024, 14.18.03

Головна » Статті » Основні статті

Річковий рак має кров блакитного кольору

Олена  з Гадяча  утримує рака у великій мисці. Влітку 12 річний син Сергій вловив тваринку в Пслі і приніс додому. Хотіли поспостерігати за раком та випустити  до води, але згодом стало холодно і на річку не пішли. Годують рака сухим кормом для акваріумних рибок. Якщо світить сонце, рак перекидається на спину і клешнями нагортає на себе водорості. Коли кіт встромляє мордочку, щоб напитись води, рак його не чіпає, а протягнутий олівець хватає клешнею.


Річкові раки живуть в прибережній зоні водоймищ. В одному й тому ж ставку  під вербою мають синьо-зелений колір, на глині – червонуватий.  Найбільше люблять круті береги, які складаються з піщаника, глини, або торф’яних ґрунтів.  В них ракам досить зручно рити нори. Раки дуже чутливі до якості води.  Якщо в річці, або ставку мешкають раки, то можете бути впевнені в  абсолютній чистоті води.  – Кажуть, що вони їдять те, що  гниє. Це правда відносна, - каже чоловік, який займається розведенням раків в одному з сіл Гадяцького району. Просить прізвища не називати.  Тварина їстиме тільки те, що почало розкладатися в воді. Киньте дохлу курку, або щось інше у воду. Він навіть не доторкнеться. А якщо щось у воді загинуло, тоді їстиме. Він чистюля. Якщо вода забруднена комунально – промисловими відходами, рак там не житиме.  На Україні  мешкають три види раків: довгопалий, товстопалий, широкопалий.  Вони відрізняються будовою клешень і умовами проживання в залежності від солоності води. Раки мають на голові передні і задні антени – вусики, якими орієнтується в темноті, так само як люди на дотик шукають шлях в темному будинку, обмацуючі  стіни руками. Рак веде осідлий спосіб життя. Нори довжиною  понад  метр вириває на  глибині 2 – 8 метрів. Вхід до житла відповідає його габаритам, щоб не проник хижак, або родич більший за розміром.  Харчується  після заходу сонця, та на світанку. Інший час сидить в норі і охороняє її, висунувши назовні тільки клешні. Їдять раки рибу, черв’яків, личинок  комарів, поденок, жаб, пуголовків, водяну рослинність. Буває, що  за їжею вночі вилазить з води, без якої може обходитись від 7 до 30 діб. Пересуватися  вміє дуже швидко. Здобич стискує клешнями, як лещатами. З’їдає не зразу. Смакує, відщипує маленькі шматочки, і відправляє їх до рота.  Особливістю будови раків є панцир, який захищає від ворогів, але й стримує ріст тварини.  Тому рак линяє. Разом з хітиновим покровом  оновлюються зябра і травні органи. Наближення ліньки можна побачити по зміні кольору панцира. Він стає матовим, тонким і крихким.  Процес скидання старого панцира відбувається  від кількох хвилин до доби на відкритому просторі.  А новий затвердіє  через 1,5  місяці.  В цей час рак є легкою здобиччю. Становиться агресивним до сородичів, може навіть напасти на них. Він  більше знаходиться  в норі. Також рак може м’язовим зусиллям відділяти клешню, яка потім виросте знову.

– В моєму ставу раки линяють двічі за рік. Це є доказом того, що їм добре в нашому ставку, - говорить  орендатор водоймища. Ми їх просто вловили в  Груні  і кинули в ставок, вони прижилися. Почали підгодовувати беззубками, брали тільки но забиті відходи на бойні. Кидали в воду. Але обов’язково ще теплі, свіжі.

 Статево зрілим тварина становиться в 3 роки. В цей час довжина рака дорівнює 7-8 сантиметрів. Самців звичайно в 2-3 рази більше, ніж самок.  Паруються  раки в жовтні - листопаді. Один самець запліднює 3 – 5 самок.  Через 3 тижні самка відкладає  до 6 тисяч ікринок  на черевних ніжках і півроку їх там носить.  Вона ховається в нору, рідко виходить шукати їжу. На  початку літа з’являються рачки, схожі на великих раків. Спочатку 10 – 12 діб вони перебувають  під її захистом. Потім починають самостійне життя. Живуть до 20 років.  Минулого року найбільше раків можна було зловити у мартинівському ставку. За декілька годин два рибаки, голими руками, якщо вдалий день, здобували аж два величезних відра.

Категорія: Основні статті | Додав: AdminoV (20.03.2011)
Переглядів: 5887
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Экспресс аудит  2010-2024 рік.