Свобода Слова

Каталог статей
Форма входу

Категорії розділу
Основні статті
Чутки міста та району
Листи до редакції
Кримінал
Народжуваність
Пейджепінг

Міні-чат
200


Праздники сегодня

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, Відвідувач · RSS 16.07.2024, 05.56.53

Головна » Статті » Основні статті

Хітцянам статус чорнобильців

Знаю, що після цієї статті, мене будуть гудити люди, які вже звикли тихо-мирно конати по крайнім хаткам.

Прикро, та всього  не опишеш на шпальтах газет! Хочу сказати лише одне, що  шкода дітей і онуків.

Між Лохвицею і Гадячем жили і живемо на урановій плиті. Було більш-менш спокійно , та ось, з’явилися нафтові і газові свердловини на нашій (і не нашій) землі. Вже є свердловини гарячої води. А це говорить про те, що добурили до пласту уранової руди.


Планується видобуток сланцевого газу на Полтавщині, що принесе біду селянам. Не дай Бог, видобувати іще і уран відкритим способом тут. Куди тоді нам? Прикро, але багато хто говорить, що воно до цього і йде.

Технології такі, що уран розвіяли навкруги свердловин, а потім в водоносні шари землі потрапила радіоактивна вода.

Шахтні колодязі по селах небезпечні. Окрім нітратів від великотоварників у воді є тяжкі метали,  тобто отрута. До речі, сміттєзвалище – це квіточки новітньої руїни.

Прошу, державних екологів, через газету, спростувати мої твердження.

Послухати б іще великошановних науковців.

Моє… «глибоке буріння» з цього питання, дає право селянам на статус чорнобильців.

9 лютого 2007 року в обласній газеті «Полтавська думка» № 6 (639) оприлюднив свою статтю: - «Чекаємо катастрофи! Куди цієї весни попливе отрута?» Тоді ніхто з гадяцьких керівників не перехрестився. Та й за частими закордонними відпочинками немає коли їм це й робити.  

8 червня 2007 року «Полтавська Думка» № 22 (655) опублікувала мою статтю : - «А наші правителі ляпають язиками про Європу».

В газеті «Зоря Полтавщини» 13.06.2007 року розвивав тему в статті: - «А річка Грунь тихо помирає»

6 березня 2008 року в газеті «Полтавська думка» оприлюднив статтю: «Куди в Гадячі витратили 300 тисяч гривень»

Гадяцькій владі держава виділила 300 тисяч гривень на вирішення екологічних проблем. Гроші зникли, а екологічні проблеми залишилися. Відповіді немає. Врешті-решт прокуратура повинна звертати увагу на екологію в районі.  

Прогнози науковців не втішні, ми все ближче і ближче до колапсу. Амбітність наших керівників вражаюча. Вони знову і знову тішать себе ілюзіями: мовляв не все у нас і погано, ми рухаємося вперед. А рух той, як у черепахи.

Тепер в кінці лютого 2011 року, за моїм наполяганням, в Хітці з Полтави нарешті інкогніто прибула екологічна комісія, повторно. Порушників екології легенько покарали, мов знай наших, а Крата не бійся. Виписали приписи. У Хітцях у шахтних колодязях голова комісії якісної води не знайшла, а 90% здоров’я залежить від якості води. З’ясували, що районне сміттєзвалище твердих побутових відходів не має металевого паркану з 1986 року, переповнене давним-давно, знаходиться в водно-болотних угіддях (Поряд заповідник «Зозуленцеві Луки»). Природно – це так! Саме туди засипали і засипають отруйне сміття, трупи тварин, дуст, хлорофос, пестициди, ртутні лампи і т. д.

Потім отрута потрапляє в водяні шари землі та шахтні колодязі і новітні міні-свердловини до 20 метрів, а можливо і глибше.

На сьогодні сміття залягає вже на глибині 4,5 метри, тобто у воді – в річці Грунь, при цьому конкретно. Далі невиліковні хвороби Маргелона – населення входить в штопор.

Безглуздя – по дворах, де вже є міні-свердловини, непутящі господарі влаштовують злив каналізації в занехаяні шахтні колодязі.

Говорив на цю тему з різними екологами. Вони не розуміють ситуації, гірше того – вдають, що у нас все гаразд із екологією в районі.

Голова міськради Тетяна Савченко на моє запитання : - «Коли сміттєзвалище між селами Хітці і Броварки буде ліквідовано?» - Відповіла: - «Блискучий план був та до влади прийшли регіонали і тепер сміттєзвалище буде там де є іще 5 років». Кому вірити? Крім того, по берегах річок залишаються ферми, склади отрутохімікатів в аварійному стані і все без охорони. Про що тепер думає читач і прокурор? А я думаю про те, як за рахунок порушників екології (нафтогазовидобувних компаній) знизити ціну на природній газ для нашого населення і забезпечити селян якісною водою. Сьогодні найкращий варіант – це кювет води в кожному селі.

Цінуймо своє здоров’я і не робимо зла своїм нащадкам.

Микола Крат

Категорія: Основні статті | Додав: AdminoV (20.03.2011)
Переглядів: 1623
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Экспресс аудит  2010-2024 рік.