Свобода Слова

Каталог статей
Форма входу

Категорії розділу
Основні статті
Чутки міста та району
Листи до редакції
Кримінал
Народжуваність
Пейджепінг

Міні-чат
200


Праздники сегодня

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, Відвідувач · RSS 02.10.2022, 12.24.08

Головна » Статті » Основні статті

В Гадячі закриють відразу 4 школи

На перше вересня в Гадяцькому районі планується  ліквідація  трьох дев’ятирічок і однієї початкової школи. Сільські ради  дали згоду на закриття шкіл в селах Харківці і Теплому, де  зараз навчається по 23 учні. В початковій школі села Круглик, яку теж закриють,  в цьому році вже не було б  жодного першокласника. Лисівська одинадцятирічка,  з  36 учнями,  буде реформована в дев’ятирічку.  Громада  села Мала Побиванка проти закриття школи в Глибокій Долині, де навчаються учні цієї сільради  і вийшла з проханням  перевести 12 учнів з навчально - виховного комплексу села Пирятинщина  до цієї школи. Тоді  в Глибокій Долині буде 35 учнів. Разом з учнями перейдуть і вчителі. Школа і НВК знаходяться на відстані 7,5 кілометрів, учнів підвозитиме шкільний автобус. В квітні школярів Глибокодолинської школи привозили на екскурсію до Гадяцької гімназії.  Там проводили спортивні змагання, показали виставку творчих робіт гімназистів, пригостили обідом.

– Мені там не сподобалось, каже батькам одна з дівчаток. На нас там дивились, як на селюків. Нам в своїй школі краще.

- В Глибокій Долині  міцне приміщення, налагоджені газопостачання, школа не потребує капітального ремонту, каже голова сільради  Ганна Грицан.  У нас стабільна обстановка, кількість дітей на наступні роки не зменшується.

За   рік три  некомплектні  школи потребують 1,5 мільйона гривень на своє утримання, при тому, що на всі 37 шкіл  району виділено 39 мільйонів. Ціна навчання одного учня в Гадяцькій гімназії складає 5 тисяч, а в малокомплектній школі  села Харківці -  18 тисяч гривен на рік.

 – Батьки і учні самі вирішуватимуть,  в якій школі їх округу навчатимуться діти.  Школярів возитимуть  шкільні автобуси, - каже начальник районного відділу освіти Ігор Лідовий. Наприклад, якщо возити дітей з Теплого до Веприцької школи, то рік перевезень коштуватиме 22 тисячі гривень, а утримування школи 400 тисяч. Ми будемо намагатись працевлаштувати всіх 13 вчителів не пенсійного віку з ліквідованих шкіл.

Приміщення навчальних закладів знаходиться на балансі районної ради, тому перепрофілювати їх  не можливо. Рішення про використання в інших цілях може прийняти тільки сесія районної ради. Зараз планується в школах залишити сторожів, щоб не розтягли майно. За прогнозами найближчі 5 років кількість дітей в селах району не збільшиться.

Категорія: Основні статті | Додав: AdminoV (15.05.2011)
Переглядів: 2172
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Экспресс аудит  2010-2022 рік.