Свобода Слова

Каталог статей
Форма входу

Категорії розділу
Основні статті
Чутки міста та району
Листи до редакції
Кримінал
Народжуваність
Пейджепінг

Міні-чат
200


Праздники сегодня

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, Відвідувач · RSS 27.05.2018, 09.27.30

Головна » Статті » Основні статті

Влітку діти заробляють по 25 гривень за день + безкоштовний обід

Традиційно, вже  10 років  поспіль  понад 40 дітей влітку   працюють в  сільгосппідприємстві  АТ «Гадяцьке бурякогосподарство» в селі Мартинівка.

.- Вони самі шукають,  як влаштуватися на роботу. Ніхто їх  не примушує, каже директор  Олександр Сухань.  Кожного року конкуренція. Беремо тільки тих, хто добре  показав себе попереднього року, та в кого грана дисципліна.  Головне, що ми привчаємо їх до праці.

   Діти працюють по шість годин  в робочі дні, і по 4 у вихідні. На току в дві зміни, по 15 чоловік  в кожній.  Крім того, 10 учнів працюють на цегляному заводі,  а також  допомагають дорослим пасти телят.  Починають виходити на роботу після закінчення 8 класу.  Навіть з Полтави, Лебедина, Ахтирки приїздять до родичів, щоб підзаробити грошей.

 – Один хлопчик з Полтави вийшов на роботу, а діти зацікавились, чому він не знімає цілий день на току  рюкзака. А він пояснює, що в місті всі з рюкзаками ходять. А потім з’ясувалось, що в нього в рюкзаку мобільний телефон та млинці, що бабуся напекла, - всміхається Олександр Якович.  На тік виходять з початку жнив,  цього року з  5 липня.  Перша зміна з 8 ранку до 14 години, друга – до 20 вечора.  О пів дванадцятої обід, о 17.00 – вечеря. Коштують вони по 10 копійок.

-         Я вже три роки працюю на току,  цього року вступила до педагогічного. Гроші витрачу на свої потреби, - каже Ірина Бондар. 

-         А я вже четвертий рік на току. Вступила до Глухівського педагогічного. Витрачу гроші на навчання. Того року  з зарплати купила мамі кофтинку, інші - на свої потреби, - хвалиться Світлана Вельбой.

-         Я на новий телефон витрачу. Працюю другий рік. Першу зарплатню віддала  батькам, пояснює Оля Білоцерківець.

-         Потрібно «набивати руку» із дитинства, - додає чоловічого слова учень 11 класу Руслан Федченко. Робити неважко. Ми міняємось, бо цього року велика спека.

Під час обжинків дітям вручають грошові премії. Того року по 100 гривень давали. На урочистій лінійці, 1 вересня,  дітей хвалять та молодшим приводять у приклад.

Мартинівське господарство одне з кращих не тільки в районі, а й в області.  В селі немає безробіття. Елітно – насіннєве господарство по вирощуванню селекційних зернових, постійно  розвивається. Тісно співпрацює з науково - дослідними інститутами.  Українську, червоно – рябу  породу корів, і  велику білу  породу свиней, продають в інші господарства. В виробництві задіяні 540 працівників. В селі немає наркоманії. 

-У нас кожного вечора хтось з начальства на черговій машині їздить селом. По усіх об’єктах проїдуть, заглянуть до магазинів,  подивляться, чим молодь займається.  І так, кожного дня, тому й порядок - розповідає водій керівника господарства Олександр.


Наталія Бондар
Категорія: Основні статті | Додав: AdminoV (01.09.2010)
Переглядів: 359 | Теги: Мартинівка, діти
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Экспресс аудит  2010-2018 рік.