Свобода Слова

Каталог статей
Форма входу

Категорії розділу
Основні статті
Чутки міста та району
Листи до редакції
Кримінал
Народжуваність
Пейджепінг

Міні-чат
200


Праздники сегодня

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, Відвідувач · RSS 26.04.2024, 04.26.58

Головна » Статті » Основні статті

Вкрали ікону 18 століття.

Шостого травня з  Свято – троїцької церкви в селі Вільбівка Гадяцького району вкрадено ікону «Святителя Миколая». Вночі грабіжники зламали вікно, перекусили  металічну риштовку в палець товщиною і проникли в пономарку. Забрали ікону і  вийшли через задні двері церкви, що відкриваються тільки зсередини. Вранці 44 річна Галина Новосад, мати матушки Раіси, яка живе в сторожці при  храмі, побачила відкриті двері до олтарю. Вона думала, що настоятель прийшов вранці  та покликала батюшку, але там нікого не було. Тоді вона подзвонила до дочки, а та викликала міліцію.

Храм в Вельбівці працює з 1865 року. Закривався тільки на 10 років перед війною. Голова колгоспу не схотів спалити дерев’яну церкву.

 – Я її не строїв, і руйнувати не буду,- сказав він і влаштував в будівлі зерносховище. А так церква працювала.

– Мені кажеться, що крадіїв направили саме на цю ікону,  - припускає настоятель храму протоієрей Олександр ( Гуцуляк). Бо більш нічого не взяли.    Ікона  була десь кінця 17,  початку 18 століття. Намальована в стилі українського бароко. За розмірами  приблизно 90 на 60 сантиметрів. Колись кореспондентів з Полтави направляв наш Владика, то знімали кіно  і оцінили саме тим часом.  Такі ікони ще  зустрічаються в храмах, але дуже рідко. У війну осколком була  поранена через усю стіну, але вона завжди тут  стояла.

 На місці вкраденої ікони залишився непофарбований клапоть стіни. Під стінкою боком лежить  масивний оклад  від ікони.

-         Її було зроблено з дерева, зверху художня лєпка, покрита позолотою,- каже матушка Раїса. Ми не знаємо, скільки вона коштує.  Може тисяч 10 доларів, може й більше. Хіба в цьому діло? У нас є бабусі, які змалку ще зі своїми  бабусями  святителю Миколаю  свічку ставили.  Вони виросли і життя прожили з цією святинею,  завтра прийдуть до церкви, а  ікони немає. Вона  допомагала в сімейних ділах. Це сама почитаєма в словянських народах. Це намолена ікона, бо біля неї багато людей молилось, в неї велика духовна цінність.  В вони ворували за гроші, загубили душу.

-         Господь поругаєм не биваєт, - додає отець Олександр. Хто ображає церкву, тому 7 поколений будуть наказані. І він і йього сроднікі до 7 колена.

Це вже не  перше  пограбування храму. 10 років тому тричі грабували.  Вкрали  біля  40 ікон. При отці Олександрі – вперше. Жодної з вкрадених храму не повернули. Церкву не можуть поставити на сигналізацію, бо вона  повністю дерев’яна  і повинна бути на ніч знеструмлена.

        Дуже сухе дерево, світло вмикаємо тільки  під час служби, - каже матушка. Купити камери спостереження немає за що, вони ж дуже  дорогі. Може б хто х меценатів допоміг? Мабуть є ж якісь на батарейках, - бідкається Раїса  Гуцуляк.

Наталія Бондар

Категорія: Основні статті | Додав: AdminoV (06.05.2010)
Переглядів: 603
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Экспресс аудит  2010-2024 рік.