Свобода Слова

Каталог статей
Форма входу

Категорії розділу
Основні статті
Чутки міста та району
Листи до редакції
Кримінал
Народжуваність
Пейджепінг

Міні-чат
200


Праздники сегодня

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, Відвідувач · RSS 24.05.2018, 13.27.29

Головна » Статті » Основні статті

В угоду шабаям здорових корів приймали за лейкозних.

Жительку села Веприк Гадяцького району  примушували здати на м'ясо трьох корів. В 2007 році Ірина  Снісаренко  утримувала  двох корів, на весну батьки привели ще й свою.  Кожної весни гадяцька ветлабораторія бере у корів аналіз крові на лейкоз. Це коштує  до 60 гривень за тварину.  Снісаренкам  спочатку повідомили, що хворі дві корови, потім вже сказали, що три. В той час у  Ірини Василівни проживав 10 місячний онук, якого пригощали  парним молоком. Родина була в паніці. –У мене волосся дибом вставало. Онук пив молоко прямо з під корови. Що робити, куди везти дитину, адже в неї може бути лейкоз?, - злякалась господарка. Того самого дня, коли привезли довідки на корів, до двору  приїхали шабаї з Харкова вже зі списком 18  лейкозних корів. Це нас дуже насторожило. Ми ще не знали до пуття, що корови хворі, а в них вже списки, - каже Ірина Снісаренко. Та й корови були справні, не схоже, що хворі.  Ветлікар  Володимир Губар відмовивсь взяти повторний аналіз.

Господарі тварин  попросили знайому взяти кров повторно і повезли неофіційно  на аналіз в іншу область. У відповідь отримали, що всі три корови здорові. Офіційної відповіді вони  отримати не могли, бо то інша область. Ірина Василівна каже, що її батько  Василь Ріжко  своїм коштом повіз аналізи до Полтави. – Ми взяли три пробірки. Одну на Полтаву, одну в Гадяч, а одну заморозили, щоб в разі чого на Київ повезти,  розповідає Ірина Василівна.

Вепричани зразу попередили, що коли аналізи будуть сфальсифіковані, то вони поїдуть до Києва.  Нарешті з Полтави  привезли результати, але  попередили, щоб  не думали, що корови здорові, через два місяці можуть бути хворими. Через деякий час Ірині Снісаренко надійшов офіційний лист з гадяцької лабораторії,  в якому було написано, що « згідно з повідомленням Полтавської обласної лабораторії ветеринарної  медицини, результат повторного дослідження  трьох проб сироватки крові на лейкоз … при імунологічному дослідженні на лейкоз по РІД, ІФА ВРХ отримали 3 негативних результати, тому вважати , що дослідження Гадяцької  районної державної лабораторії ветеринарної медицини не дійсні».

  - Я одна зробила непокору, інші корів порізали. В той час корова коштувала  5 –6 тисяч, шабаї забирали за 1,5, - пояснює жінка.

Поки тривали експертизи, корів не допускали на пасовище. Одну корову родина Снісаренків продала в інше село, але коли до нових господарів дійшла чутка, що в їх дворі лейкоз,  тварину привели назад. А Снісаренки вже гроші потратили. Прийшлось продавати другу корову, щоб заплатити за першу.

Зараз в сараї стоїть  Красуня з телям. Ірина  Василівна нарешті зібрала всі документи і 11 березня подала їх до районної прокуратури  на діяльність гадяцької ветлабораторії.  Родина хоче отримати 10 тисяч за  моральні  збитки.

– Нам ніхто  не казав, що у корови за  два місяці  до і після отьолу не можна брати аналізи. Чого ж вони це роблять? Люди порізали корів 8 місячної тільності, бо казали, що вони лейкозні, - обурюється Снісаренко.

-         Я не можу їх судити, це вони взяли великий гріх на свою душу.  Корова давала 25 літрів. Держали для себе. На вигляд була дуже  велика, чоловік годував за своєю системою. Ми тоді мало не  посивіли, діти якраз вчилися. Зрозуміло, що нас обманули. Я судитись з ними не буду, Бог їх розсудить. Горе було велике, потрясіння велике. Ми ще не знаємо, а шабаї вже стоять у дворі, розповідає вчителька веприцької школи, просить  прізвище не називати.

-         У сусідки було дві Лебединочки ( корови Лебединської породи – ГПУ). Привезла з села Будилка, що на Сумщині.  Купувала, як племінних телиць. Одну за 4 тисячі, другу з 5.  Тварини великі. Центнерів 5-6  в кожній, по 400 кілограм чистого м’яса. Як знайомий першу корову різав, то казав, що вона здорова. Просив, щоб другу не різали. У зарізаної, якщо хвора, то повинні бути білі прожилочки. Але ветврач Микола Золотоверх  ходив і казав, щоб різали і другу. Вони продали двох корівок за 3 тисячі разом, бо в довідці написано, що лейкозні, - пояснює Снісаренко.

 У 2008 і 2009 роках у Веприку немає випадків захворювання корів на лейкоз.

Директор Гадяцької ветеринарної лабораторії Ольга Смірнова пояснила, що лікаря Володимира Губаря на вимогу Снісаренко звільнили ще 22 серпня 2007 року.  Після того він три місяці  ніде не працював, а потім його прийняли на посаду ветфельдшера у ветлікарні. Він, лікар з вищою освітою працює на нижчий посаді.  Губар має  4- ро дітей. Лабораторія в Гадячі не робить повторних аналізів, тому це ми  запропонували зробити повторний аналіз в Полтаві після скарги господарів корів. Навіть коли відвозили  проби на аналізи, давали свою машину.    В обласному центрі на той час були більш точніші методи аналізів.  Ми вже 10 років виводимо вірус лейкозу  в районі.  В  2009 році   перевірили на лейкоз 22 тисячі корів в господарствах і 6 тисяч - в приватних садибах. Намагаємось ловити вірус на І стадії. Оздоровили район. Минулого року тільки 8 випадків було. Зараз  досліджуємо іншими, найбільш досконалими способами, помилок не повинно бути. Список хворих корів передавали до сільради, щоб не пускали корів на пасовище. Може ж шабаї там їх і брали, а не наш лікар давав, - каже директор лабораторії.

Наталія Бондар.

Категорія: Основні статті | Додав: AdminoV (22.03.2010)
Переглядів: 1553
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Экспресс аудит  2010-2018 рік.