Свобода Слова

Каталог статей
Форма входу

Категорії розділу
Основні статті
Чутки міста та району
Листи до редакції
Кримінал
Народжуваність
Пейджепінг

Міні-чат
200


Праздники сегодня

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, Відвідувач · RSS 19.02.2018, 22.06.31

Головна » Статті » Основні статті

Старі дерева розбивають пам’ятники.

На Гадяцькому  цвинтарі, заснованому ще в 1875 році, росте багато дерев, які мають поважний вік. Достатньо невеликого пориву вітру і гілка або і ціле дерево падає на землю,  ламаючи пам’ятники та огорожі  навколо них.

       Я сама  місцева. У мене на кладовищі 17 могил, - каже  Жанна Кочкіна. Над   пам’ятниками дідуся і бабусі  стоїть  велике сухе дерево. Якщо воно впаде, то поневічить не тільки ці пам’ятники, а ще й багато навкруги. Щонайменше 10 пам’ятників ветеранам.  Пам’ятники  замовляли в Києві в 1989 році. Тоді вони коштували 2,5 тисячі радянських рублів. Я ж їх зараз на свою пенсію вчительки ніколи не зможу встановити. Зверталась до мера, та обіцяла, але нічого не робить, а  гілка може впасти кожної хвилини. Два роки тому  постраждав пам’ятник лікаря рентгенолога Ангеліни Вініченко, то  родичам дали компенсацію 100 гривен.

Директор « Комунсервісу» Микола Ємець пояснює, що ті дерева, до яких можна під’їхати вишкою вони спилюють. Мерія наймає так звану «локтеву вишку», за допомогою якої прибирають старі непотрібні дерева. Але ж багато місць,  куди  вишка не може дістатися. А  за технікою безпеки  Микола Олексійович не може послати своїх працівників на дерево пиляти гілки, особливо на ті, які вже сухі. На такому місці розташовані і могили родичів Жанни Володимирівни. Єдиний вихід, який бачить Микола Олексійович, це родині самій наймати спеціалістів, які  спиляють це дерево. Лідія Дівицька, яка є розпорядником цвинтаря підтримує Ємця. – Хоч я і працюю на кладовищі, у мене те саме горе. Біля могили сина  велике дерево, а під’їхати до нього ніяк. А щоб найняти кого, так не менше 500 гривен треба викласти. І то ще чи хто захоче таку тонку роботу робити. Адже  в разі  чого, за  пошкоджені пам’ятники прийдеться відшкодовувати.  Тай люди інколи себе по – чудному ведуть: ставлять дорогий пам’ятник  в хащах. Не звертають увагу на те, що над або поруч з пам’ятником  старі дерева стоять. Працівники «Комунсервісу» чистять кладовище там, де це можливо. Але питання з великими деревами вирішити не можуть.


Наталія Бондар  Джерело: http://кладовище
Категорія: Основні статті | Додав: AdminoV (24.09.2010)
Переглядів: 310
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Экспресс аудит  2010-2018 рік.