Свобода Слова

Каталог статей
Форма входу

Категорії розділу
Основні статті
Чутки міста та району
Листи до редакції
Кримінал
Народжуваність
Пейджепінг

Міні-чат
200


Праздники сегодня

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, Відвідувач · RSS 24.05.2018, 07.50.42

Головна » Статті » Основні статті

Передати мистецтво нащадкам.

26 березня  в училищі Культури  в 17-е відбулась виставка писанок. Присутні  побачили понад 1300 витворів мистецтва, виконаних  викладачами і студентами відділення  декоративно – прикладного мистецтва.

- Творець у співпрацю до себе визначив людину, як істоту, що може робити  прекрасне. Кожен з елементів розпису – це величезна  праця. Ми з вами покликані робити красу, - цими словами розпочав урочистості з нагоди відкриття виставки директор навчального закладу Анатолій Насменчук. Його підтримала голова РДА Ірина Гулей: « Важливо, що виставка ця традиційна.  Висловлюємо велику подяку людям, які опікуються  нею. Це диво може прикрасити виставку любого рівня . дякуємо, що ви відкриваєте в дітях таланти.  Дивлячись на  цю красу розумієш, що все марне,що краса вічна».  Про те, як з захопленням спостерігає за першими лініями учнів на яйці, як вчить учнів  читати знаки і символи на писанці, розповіла и старший викладач училища Оксана Кисіль.

 –Коли стало питання , чому вчити студентів , я вибрав те, що характерно для Полтавщини. Ми були першим навчальним закладом в області, який почав готувати спеціалістів – писанкарів. За цим нас цінують в усьому світі, - розповів організатор виставки Григорій Кисіль.

Запрошений на свято Єпископ Полтавський і Кременчуцький Владика Федір висловив своє задоволення від побаченого. В Гадячі можна побачити такі речі, яких не побачите ніде. Писанку не можна робити з поганим настроєм. Мистецтво писанкарства в училищі Культури тримається не на аматорстві, це унікальне явище.  Писанка розповідає про  життя християнства. Я шкодую, що мало людей взяв з собою.  Потім писанки вручили  гостям, як знак  любові, віри, надії. Потім присутніх запросили на майстер – клас. Владика Федір теж взяв участь в цьому дійстві, йому допомагав студент 3 курсу Віталій Панасенко.  Гість відмовився розписувати яйце за запропонованим малюнком  - розписував за власним натхненням, але попередив, що ніколи раніш цим не займався. На яйці Владика намалював  хрест, по обидві сторони вгорі поставив ІС  і ХР, і внизу – ВІ і КА. ( Ісус  Христос, Віка – перемога). Потім яйце пофарбували в червоний колір. Писанку було подаровано училищу Культури. Не кожен навчальний заклад може сказати, що має писанку, яку розмалював Єпіскоп. Потом гість пересів до іншого столу, де студент 3 курсу Володя Тимошенко показав, як підготувати яйце до розпису. – Це надзвичайне відчуття, - поділився своїми враженнями Владика Федір. 

Понад 60 виставок писанок організували викладачі відділення  декоративно – прикладного відділення.   Чотири рази диво писанки  роздивлялись в столиці.  Випускники продовжують традиції писанкарства.  У районних будинках культури викладають образотворче мистецтво. У Пирятині, Лохвиці, Зенькові, Чутово  керують студіями, ведуть гуртки писанкарства в школах .

Протягом дня їдуть учні шкіл міста, щоб подивитись на диво рук людських, щоб продовжити  народну традицію, щоб вдома намалювати свою писанку.

Наталія Бондар.  

Категорія: Основні статті | Додав: AdminoV (28.03.2010)
Переглядів: 268
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Экспресс аудит  2010-2018 рік.