Свобода Слова

Каталог статей
Форма входу

Категорії розділу
Основні статті
Чутки міста та району
Листи до редакції
Кримінал
Народжуваність
Пейджепінг

Міні-чат
200


Праздники сегодня

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, Відвідувач · RSS 20.04.2018, 10.27.56

Головна » Статті » Основні статті

Мандрівка в майбутнє подарувала родина Мотричів

Тільки так можна назвати подорож, яку здійснила делегація   в складі голови РДА Володимира Бесєди, голови райради Анатолія Цимбала, заступника голови адміністрації  Ігоря  Іванюти та представників місцевих ЗМІ.   Уявіть собі поля, на яких росте пшениця, просо, кукурудза, соняшник. На неозорих ланах жодної бур’янини, рослини  начебто хтось підрівняв під одну лінійку.  Це господарство підприємців родини Мотричів, що господарюють на 1440 гектарах села Круглик Харківецької сільської ради. Фірма «Новатор Агро»   має 7 тракторів, 2 імпортних комбайни, 5 вантажних автомобілів  та інший сільськогосподарський інвентар.  Керують  виробництвом три господаря. Батько і два сини. 31 річний Валерій  закінчив Київський національний університет економіки і Американський  міжнародний економічний університет,  молодший 27 річний  Юрій – Національну Академію обліку і аудиту.

        Ні, я не жалкую, що працюю на землі з такою освітою, каже Валерій. Як би хотів, я завжди міг кинути цю справу.  Адже працювати цікаво.

        Штат працівників укомплектовано. Зараз   у фірмі  Мотричів працюють понад  30   жителів Харківців і Круглика, з них 15 в землеробстві. Плинності робітників немає. Випадків пиятики на роботі теж.  Понад половину працівників працює більше 10 років.  Кваліфікований  робітник отримує за зміну до 100 гривень.   «Новатор Агро» щомісячно перераховує  до пенсійного по 10 тисяч та 15 тисяч податків з зарплати. Людей двічі безкоштовно годують. Для цього  збудовано дуже гарне приміщення.  Можна прийняти душ.  Підходите до їдальні,  навколо буяють  клумби з квітами. В приміщенні як у ресторані, овальні столи, красивий посуд. На стінах фотографії. Кухня зовсім не нагадує сільську. Як десь у великому місті.  Поруч з їдальнею  охайний город, до  столу   свої овочі, зелень.  Всі будівлі в зразковому стані: пофарбовані , підписані. Техніка  в ідеальному стані. Мотричі  почали розводити свиней. Зараз є кілька свиноматок.  Через півроку планують зробити центр тваринництва. Зараз  побудована ферма, добудовують ще половину.  Свиней годують за голландською технологією, інтенсивним методом. Кажуть, що понад півроку  тримати порося не вигідно, нарощується тільки сало. На фермі дуже чисто, поросята підходять до автоматичних  набувачок, натискають носами,  отримують воду. - Ми такі бачили за кордоном. Там взагалі не так, як у нас працюють, каже Валерій. Родина  не стоїть на місці, постійно навчається, шукає нові методи, сорти. На  полях  господар міг  нескінченно  розповідати  про кожну  рослину,   Дмитро Миколайович  не тільки називав сорт, а й розповідав про всі його переваги. Вся агротехніка продумана.  На 100 гектарах фірма вирощує яру тверду пшеницю, за якою приїздять з Одеси і Харкова, бо з неї виробляють надзвичайно смачні макаронні вироби.  Неподалік  прочистили ставок,  зарибили. – Я завіз ти машини піску, зробив пляж. Хай люди відпочивають. Тільки аби  сміття не накидали. А то і відпочити ніде. Зараз приїздять компаніями, родинами. Я не проти, хай відпочивають, каже Дмитро Миколайович. Дуже хотілось би сподіватись, що згодом в нашому районі збільшиться кількість господарств, про які можна буде сказати, що вони з майбутнього.


Категорія: Основні статті | Додав: AdminoV (14.07.2010)
Переглядів: 333 | Коментарі: 1 | Теги: родини Мотричів
Всього коментарів: 1
1  
Ну що тут скажеш, хлопці трудяги

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Экспресс аудит  2010-2018 рік.