Свобода Слова

Каталог статей
Форма входу

Категорії розділу
Основні статті
Чутки міста та району
Листи до редакції
Кримінал
Народжуваність
Пейджепінг

Міні-чат
200


Праздники сегодня

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, Відвідувач · RSS 29.03.2024, 12.14.02

Головна » Статті » Основні статті

Фотографію зберігати боялися.

Павло Павлюк  1870 року народження  при царствуванні Миколи  ІІ  служив в Румунії військовим.  Після революції повірив Леніну, що буде земля і можна буде господарювати. Приїхав до Колонтаєва, що на Харківщині,  оженився. Але так склалося, що він  залишив жінку в селі, а сам приїхав  до Київа. Став працювати у Симона Петлюри. Павло Данилович  за завданням Петлюри їздив по селах і містах  України і   прослуховував  людей. Він підбирав  співаків для народного хору України, щоб, як він пояснював близьким,   прославляти Україну.  І щоб більше країн і людей знали про Україну. З дерев збивали великі плоти і плавали хори ними Дніпром і Дунаєм. Співали, щоб   усі чули Україну. Так робили для того, пояснює родич Павлюка Олексій Клочан, бо не  працювало тоді  радіо, звідкіля ж люди могли знати про Україну.  Симон Петлюра ходив на репетиції хору, слухав пісні, керував хором.  Того часу дружина Павла Єлізавета  ходила до чоловіка з Колонтаєва до Київа пішки. Там і сфотографувалися.

Після ліквідації Центральної Ради Павло Данилович вернувся в село. Він мав трьох синів і дочку. В 1928 році  родину розкуркулили, забрали все.  Дружину  відігнали від дітей. Їх забрала до себе жінка з того ж села. Її звали в селі Роговиха.  Мати бігала  по ночах крадькома до дітей. Жила неподалік на хуторі.  Шити вміла, та їздила працювати до багатих в Харків. Звідтіль привозила дітям недоїдки.  – Все я міг пережити , розповідав один з дітей Павла Іван Павлович. А те, що для дітей організували школу, а нас посадили в загородку і дітям пролетаріату давали  цукор і чай, а ми тільки дивились,  ніяк не можу простити і зрозуміти.

 Павла забрали в Харків в тюрму. Він тричі  тікав до дітей. Останнього разу прийшли по нього, а він виліз на хату і пригрозив,  що буде стріляти а стріляти він міг навіть на звук.-Я попрощаюсь з сім’єю і вранці прийду, - сказав він . Повірили. Павло прийшов наступного дня. Харківський суд відправив його на Соловки за те, що займався сільським господарством.  Там він і загинув.  Це був  1928 рік.

 Віддав  Олексію Клочану фотографію і розповів історію родини  Павла Павлюка  Іван Павлович Павлюк, син Павла. Вони зустрілися в Америці в1989 році, коли Клочан їздив до родичів в гості. На фото Павло Павлюк в петлюрівській формі. Зберігати його боялися, зображення дружини відрізали, залишилась тільки жіноча рука на плечі коханого  Родина не знає, де ділась друга частина.  Подібне фото мав і родич Федір Васильович в Люботині, але боявся його зберігати, знищив.

Наталія Бондар.

Категорія: Основні статті | Додав: AdminoV (05.05.2010)
Переглядів: 497
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Экспресс аудит  2010-2024 рік.