Свобода Слова

Каталог статей
Форма входу

Категорії розділу
Основні статті
Чутки міста та району
Листи до редакції
Кримінал
Народжуваність
Пейджепінг

Міні-чат
200


Праздники сегодня

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, Відвідувач · RSS 25.05.2018, 05.19.49

Головна » Статті » Основні статті

3 липня, міжнародний День кооперації !
 

ШАНОВНІ  ЧЛЕНИ  СПОЖИВЧИХ  ТОВАРИСТВ,

ПРАЦІВНИКИ І ВЕТЕРАНИ СПОЖИВЧОЇ

КООПЕРАЦІЇ !

 

3 липня, кооперативна громадськість світу відзначатиме 88-мий міжнародний День кооперації. Цей святковий день Міжнародний кооперативний альянс  започаткував ще в 1922 році.

Починаючи з 1995 року, міжнародний День кооперації проводиться під егідою Організації Об'єднаних Націй, яка проголосила цей день щорічною знаменною подією

Кооперативний рух в Україні, якому в жовтні цього року виповнюється 144 роки, має власні історичні етапи. Початковий етап української кооперації, який охоплює 1866-1917 роки, характеризується виникненням першого споживчого товариства в місті  Харкові. З появою в 1869 р. у Гадячі Ощадно-позичкового товариства бере свій початок кредитна кооперація. У 90-х роках  розпочала своє існування сільськогосподарська кооперація, яка займалася збутом продукції тваринництва, птахівництва, городництва, рільництва та садівництва.

Наступний етап був характерний подальшим зростанням кількості кооперативів, а також заснуванням кооперативних спілок. В червні 1920 року створено ВУКОПСПІЛКУ - центральний орган кооператорів України.

З набуттям Україною незалежності були здійснені реальні кроки для відродження кооперативного сектора економіки, чіткого визначення правових, економічних та соціальних основ діяльності кооперації. Серед перших законів України було прийнято Закон України "Про споживчу кооперацію" (квітень, 2002 р.). Згодом були прийняті Закони України, що регулюють  діяльність сільськогосподарської кооперації та кредитних спілок,                                           а в 2003 році – Закон України "Про кооперацію". Таким чином, в державі створена законодавча база для розвитку національного кооперативного руху та реалізації соціальних, економічних, громадсько-політичних і культурно-просвітницьких аспектів його діяльності.

Споживча кооперація району охоплює 8 сільських споживчих товариств, та 2 підприємства в яких об'єднано більше тисячі членів-пайовиків споживчих товариств, річний оборот яких від реалізації товарів, робіт і послуг становить 17 млн. 230 тис. гривень.

В системі споживчої кооперації України щоденно здійснюють торгівельне обслуговування населення 90 діючих кооперативних магазинів та закладів ресторанного господарства.

Оновлено і приведено до конкурентоспроможного стану понад 57.4% діючої торговельної мережі.

На перспективу планується продовжити приведення до конкурентоспроможного стану всієї діючої мережі магазинів та закладів ресторанного господарства, створення сучасних коопмаркетів та удосконалення роботи діючих. Працювати над удосконаленням системи товаропостачання торгової мережі.

В системі набуває розвитку сфера послуг. Нині функціонує понад 12 об'єктів з надання платних послуг населенню. Річний обсяг наданих послуг сягає до 195 тис. грн.

Заготівлю сільськогосподарської продукції і сировини здійснюють  магазини споживчих товариств та підприємства «Заготконтора», «Ринок».

Заготівельний оборот за 2009 рік склав 872 тис. грн., що становить 106.3% до планових зобов’язань.

Консолідовані та виважені зусилля правлінь споживчих товариств, реалізація виробленої кооперативною громадою політики, трудові здобутки працівників кооперативних організацій і підприємств, активізація участі пайовиків у діяльності системи стали надійним підґрунтям для збереження позитивних тенденцій у діяльності споживчої кооперації.

Про зростання ефективності роботи підприємств системи райспоживспілки свідчить те, що у І кварталі 2010 року на всі 100 відсотків господарюючі  суб'єкти працювали прибутково. В   господарському   обороті   кооперативних   суб'єктів  щорічно зростає частка власних оборотних коштів.

На модернізацію та технічне переоснащення об'єктів торгівлі, ресторанного господарства, заготівель, виробничих підприємств спрямовано у 2009 році понад 210 тисяч грн.

Підприємства і організації споживчої кооперації були та залишаються справними платниками і за 2009 рік сплатили до 2 мільйонів  податків та зборів до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів.

На сьогодні, переважна більшість організацій і підприємств споживчої кооперації завдяки наполегливій праці трудових колективів, ініціативі і підтримці членів споживчих товариств відзначають Міжнародний день кооперації  в обстановці стабільності, постійного зростання обсягів та якісних показників своєї діяльності.

      Високої оцінки  і вдячності заслуговують усі, хто чесно і добросовісно  працюють в системі. Хочу подякувати головам правлінь споживчих товариств :

-  Лідії Миколаївні Галушко – голові правління Веприцького споживчого товариства

- Володимиру Івановичу Йосипенкові - голові правління Книшівського споживчого товариства

-  Ніні Іванівні Ісаєвій - голові правління Лютеньського споживчого товариства

-  Катерині Михайлівні Рубан - голові правління Сарського споживчого товариства


   Слова вдячності заслуговують колективи кооператорів, а саме :

- колектив кафе с. Бобрик (завідуюча Любов Михайлівна Христинко )

- колектив магазину ТПП №1 Книшівського споживчого товариства (завідуюча магазином  Тетяна Іванівна Коваленко)

- завідуюча магазином „Продтовари №5” Лютеньського споживчого товариства ( Лідія Іванівна Костенко)

- колектив магазину «Продтовари №2» Сватківського споживчого

товариства (завідуюча  Галина Олексіївна Петрусенко)

- колектив магазину «Продтовари №2» Рашівського споживчого товариства (завідуюча  Віра Василівна Горобець),

- Любов Григорівна Хропко (завідуюча магазином підприємства

Райспоживспілки «Заготконтора) та багато інших колективів та працівників системи.

    Немає сумнівів, що кооператори  й надалі докладатимуть максимум зусиль для підвищення ефективності господарювання кооперативних організацій і підприємств та збільшення вкладу споживчої кооперації у справу соціально-економічного розвитку нашої держави.

     Низький уклін ветеранам споживчої кооперації , які внесли вагомий внесок в її зміцнення та розбудову:

- Близнюку Антону Григоровичу

- Суботі Радіону Іларіоновичу,

- Грицану Анатолію Тимофійовичу

- Липівцю Борису Михайловичу

- Дівіцкій Світлані Федорівні

- Наріжному Миколі Івановичу

- Марущенко Петру Гавриловичу

- Козику Василю Івановичу

- Кононенко Ніні Трохимівні

- Романенко Надії Іванівні

- Кисіль Лідії Прокопівні

- Литвин Галині Терентіївні

- Лихно Ользі Григорівні

- Базавлук Марії Степанівні

та іншим.

   Правління райспоживспілки та районна профспілкова організація працівників споживчої кооперації бажає Вам міцного здоров’я. добра і щастя, плідної праці на благо нашої України та розвитку споживчої кооперації!

 

 

М.О.Волик, голова правління                   С.Ф. Нечитайло, голова районної

Гадяцької райспоживспілки                    профспілкової організації  працівників                                                споживчої кооперації     

Категорія: Основні статті | Додав: AdminoV (01.07.2010)
Переглядів: 1719
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Экспресс аудит  2010-2018 рік.